Vakit Geçir içeriğine geri dön

Kim En Başarısız

Albert Einstein; İlkokulda atıldı ve yazılmak istediği Zürih Politeknik Okulu tarafından reddedildi. 4 yaşına kadar konuşamadı, 9 yaşına kadar okumayı sökemedi. Ailesinin ısrarlarıyla okulu bitirdi.

Steven Spielberg; Öğretmenleri onu tembel olarak damgalamış. Sınıf arkadaşları uzaklaştırıp sindirmişler. Sinema ve Televizyon Okulu tarafından 3 kez reddedildi. Bugün dünyanın en çok yetenekli ve kazanan oyuncularından biri.

Steve Jobs; Apple’ın kurucusuydu. Okulu hiç sevmedi. Okulu pratikte karşılığı olmayan bir yer olarak görüyordu. Eğitimini tamamlamadan ayrıldı ve çalışmaya başladı.

Henry Ford: Ford Motor Company’i kurmadan önce 5 kez battı ve parasız kaldı.

Soichiro Honda: Mühendis pozisyonu için mülakata gittiğinde Toyota Motor Corporation tarafından reddedildi ve bir süre işsiz kaldı. Evinde scooter yapmaya başlayan Honda, komşularının da teşvikiyle kendi şirketini kurdu.

Akio Morita: Şirketi Sony’nin ilk ürünü pilav pişiriciydi ve 100 adetten az sattı.

Walt Disney: Gazete editörü tarafından ‘hayal gücünden yoksun olduğu ve fikir üretemediği’ gerekçesiyle kovuldu. Bugün film ve eğlence parkları sayesinde milyarlar kazanıyor.

Isaac Newton: Hiçbir zaman okulda çok başarılı olmadı, aile çiftliğini idare edemeyince onu bugün tanıdığımız bilim adamı haline getirecek yer olan Cambridge’e yollandı.

Thomas Edison: Öğretmenleri ‘bir şey öğrenemeyecek kadar aptal’ olduğunu söylediler. İlk iki işinden kovuldu. Ampulü bulmadan önce 1,000 kez yanıldı. Bugün dünyanın en büyük bilim adamları listesinde.

Abraham Lincoln: Yüzbaşı olarak gittiği savaştan er olarak döndü. Memuriyet sınavlarını kazanamadı. Bugün Amerikan ulusunun en büyük liderlerinden biri.

Vincent Van Gogh: Hayatı boyunca, yalnızca bir tablo satabildi, o da çok ucuza ve bir arkadaşınaydı. Bugün, tablolar milyonlarca dolar getiri sağlıyor.

Stephen King: Yazarın ilk eseri olan ikonik gerilim Carrie 30 kez reddedildi ve King pes edip çalışmasını çöpe attı. Karısı metni çöpten çıkarıp King’i tekrar cesaretlendirdi. King’in tüm zamanların en çok satan yazarları arasında.

Jack London: İlk hikayesi kabul edilmeden önce tam 600 ret aldı. Bugün en çok okunan yazarlar arasında

Mozart: Saray müzisyenliğinden kovuldu. Soyluların desteği için çok çabaladı ve parasız olarak öldü. Bugün dünyanın en iyileri arasında.

Elvis Presley: Şarkı söylediği yerden, “Senden bir şey olmaz evlat. En iyisi kamyon şoförlüğüne geri dön” diyerek kovuldu. Şimdi şarkıları en çok satan sanatçılar arasında.

Ludwig van Beethoven: Öğretmenleri durumunun ümitsiz düşünüyordu. Tüm zamanların en sevilen senfonilerinin beşini tamamıyla sağır olduğu dönemde besteledi.

Michael Jordan: Lisede basketbol takımından atıldı. Sonra dünyanın en iyi basketbol oyuncusu oldu.

Facebook Yorumları